Sport v Kolíně

Kdo raději vyrazí za sportem, a už jako sportovní divák nebo aktivní sportovec, jistě uvítá následující nabídku:

Vodní svět Kolín

Vnitřní plavecký bazén 25 m, prostorný venkovní bazén 50 m, vnitřní tobogán 75 m, venkovní tobogán 45 m, trojskluzavka, dětské bazény a brouzdaliště, relaxační bazén, vlnobití, dětské skluzavky, vířivky, večerní plavání při hudbě, parní kabina.

Zimní stadion Kolín

Stadion nabízí veřejné bruslení, kurzy krasobruslení a je domovským stadionem  pro místní hokejové teamy.

Bikrosové BMX hřiště Kolín

Hřiště disponuje rampou a dráhou s klopenými zatáčkami a uměle vytvořenými nerovnostmi, které slouží pro skoky a vyžití na  BMX  a horských kolech. Rampu je určena pro Freestyle BMX, Freestyle MTB, Skateboarding a In-line.

Skatepark Kolín, Na Pobřeží

Skatepark je vhodný pro adrenalinovou jízdu na skateboardu, bruslích a BMX kole. Nabízí řadu  ramp, grindboxů, funboxů, railů, banků atd. Park se nachází pod masivním betonovým  mostem, tzn. je z větší části zastřešen.
Nově zrekonstruovaný Atletický stadion   je místem konání různých sportovních happeningů.

Cyklistika, inline bruslení, Nordicwalking Kolín

Okolí Kolína je rájem cyklistů, kteří neholdují překonávání nadmořských výšek. Ne nadarmo se zpívá “Kolíne, Kolíne, stojíš v pěkné rovině…”
 
Vyražte z Kolína  na cyklovýlet do Býchor, na Kačinu, do Bedřichova, do Křečhoře, do Veletova a nebojte se přitom využít cyklostezek i (http://www.infocentrum-kolin.cz/cyklotrasy) barevně značených turistických tras KČT. Určitě se nechte zlákat mezinárodní cyklostezku č.24 Labská, která s drobnými odchylkami vede podél téměř celého toku Labe od pramene k ústí.

Vyznavačům inline bruslení doporučujeme trasu směr Veltruby, Velky Osek, Poděbrady, Nymburk.

Stejná trasa je vhodná i pro Nordicwalking a vede okolo přírodního koupaliště Hradištko.

DiscGolf Park Kolín

Golf je dynamicky se rozrůstající outdoorová aktivita vhodná pro každého. Hlavní pointa DiscGolfu se velmi podobá té běžné golfové. Místo míčků a holí používá DiscGolfista různé  plastové talíře (Frisbee).  Každá "jamka" je určena TeePadem - místem prvního odhozu a speciálním zařízením pro chytání disků - DiscGolfovým košem. Hráč, který dohraje hřiště s nejmenším počtem hodů, se stává vítězem.  9ti jamkové hřiště se nachází na Kmochově Ostrově.

Kulturu i sport naleznete na Kmochově ostrově, který  je přístupný z obou břehů Labe přes lávky pro pěší a cyklisty. Celou plochu ostrova  (téměř 6 hektarů) zaujímá park. Ostrov je využíván  ke sportu,  rekreaci a pořádání různých kulturních akcí. Nabízí zázemí pro moderní a zdraví velmi prospěšnou aktivitu zvanou Nordicwalking a všechnyběžné parkové aktivity. Nachází se na něm oplocené dětské hřiště včetně sociálního zařízení, přístaviště výletní lodi Kolinea (http://www.kolinea.cz), historický altán, amfiteátr. Mezi pravidelně se opakující oblíbené kulturní akce patří např. TPCA Beat Fest, Kmochův Kolín, Kolínský filmový festival, rockový festival Natruc a další.

Kam dál?